Home / समाज / दिगो पाईलाको २०७५ सालको खुत्रुके कार्यक्रम

दिगो पाईलाको २०७५ सालको खुत्रुके कार्यक्रम

२०७३ सालमा स्थापना भएको गैर नाफामूलक गैर सरकारी संस्था दिगो पाइला (दिपा) ले शिक्षा, स्वास्थ र सामाजिक विकाश आदि विभिन्न क्षेत्रमा कार्य गर्दै आएको संस्था हो साथै देश विकाशका लागि युवा जनशक्ति शिक्षित, सचेत र बढी जिम्मेवार हुनुपर्छ भन्ने अवधारणाका साथ विशेषत शिक्षाको क्षेत्रमा काम गर्दै आएको छ । यसै अन्तर्गत त्स संस्थाले विभिन्न सरकारी विद्यालयहरुमा अध्ययनरत पढ्न मन भएका तर आर्थिक विपन्नताका कारण उच्च शिक्षा हासिल गर्न नसक्ने विद्यार्थीहरुलाई छात्रवृति प्रदान गर्दै आएको छ । हाल संस्थाको सहयोगमा तिन सरकारी विद्यालयहरुमा गरि २४ जना विद्यार्थीहरु कक्षा ११ र १२ मा अध्ययन गरिरहेका छन् । संस्थाको उद्देश्य अनुरुप अरु बढी विद्यार्थीहरुलाई सहयोग पुर्याउनको लागि संस्था आर्थिक श्रोत जुटाउने कार्यमा पनि उतिकै खटेर लागि परेको जनाएको छ ।
त्यस्तै संस्थाको सहयोगमा विगत २ वर्ष देखि चन्द्रागीरि नगरपालिका वडा नं. २ मसिने स्थित चम्पाशिखर मा.वि.मा कक्षा १ देखि ५ सम्मका विद्यार्थीहरुका लागि दिवा खाजा कार्यक्रम सञ्चालनमै गदै आएको छ । उक्त खाजा कार्यक्रम सञ्चालनको लागि आर्थिक श्रोत जुटाउन संस्थाले आफ्ना शुभ–चिन्तकहरुलाई खुत्रुके वितरण गरि वार्षिक रुपमा रकम संकलन गर्दै आएको छ । यसै क्रममा अन्य सामुदायिक विद्यालयहरुले पनि संस्थालाई दिवा खाजा कार्यक्रम संचालनका लागि अनुरोध गदै आएका छन् । यसका लागि पनि संस्था नयाँ योजनाहरुका साथ आर्थिक श्रोत जुटाउने क्रममा लग्नु परेको संस्थाले जनाएको हो ।
संस्थाले अन्य सामुदायिक विद्यालयहरुमा पनि विपन्न छात्र–छात्राहरुको लागि विद्यालय पोशाक, न्यानो कपडा, जुत्ता तथा शैक्षिक सामाग्रीहरु वितरण गर्दै आएको छ । साथै विद्यार्थीहरु का लागी सामाजिक विकास, आधुनिक प्रविधि संचालन तथा अन्य दायित्व सम्बन्धी ज्ञानबर्दक अभिमुखिकरण का विभिन्न कार्यक्रमहरु पनि संचालन गर्दै आएको छ ।

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया

Check Also

अहिले आएको ऐन लागु भएमा सबै कम्पनी बन्द हुन्छन् महासचिव दाहाल

नेपाल निर्माण व्यवसायी महासंघका महासचिव रोशन दाहाल स्पष्ट वक्ता निर्माण व्यवसायीहरुको हकहितको लागि काम गर्दै ...